12 Kasım 2013 Salı

Gül İREPOĞLU Söyleşisi

Aylaar aylaar sonra Gül İrepoğlu'nun imza günü vesilesiyle dönüyorum bloğa.


Okuduklarımı, izlediklerimi kayıt altına almak amacıyla başlattığım bloğum önce zamansızlıktan sonra da unutulmaktan çook gerisinde kaldı gündemimin.
 
Aylardır ne kitaplar geçti elimden. Her türden okudum yine. Fakat hiç birini iki satır ile kaleme alamadım. Çok fazla film izledim diyemem ya, çok okumaya devam ettim.
Şimdi Blog sayfasına girip de blogger arkadaşların okudukları ve paylaştıklarını görünce içimde bir kıpırtı olmadı değil. Umarım bu tutumumu olumlu davranışa çevirir ve en azından etkilendiğim kitaplara dair yazacak imkan bulabilirim.


Çalıştığım üniversitede Gül İREPOĞLU'nun mimar ve yazar kimliği ile ürettiklerine dair bir söyleşi oldu, ardından da kitaplarını imzaladı.
 
Romanları Gölgemi Bıraktım Lale Bahçelerinde, Cariye, Fiyonklu İstanbul Dürbünü'nün imza alanında satışta olması sayesinde üçünü de aldım. Cariye okuduğum ve kitaplığıma eklediğim bir kitaptı aslında ama bir tane de imzalı olsun diyerekten onu da aldım ve kütüphanem'de Gül İrepoğlu köşesi oldu.
 
Kendisinin yazmış olduğu bir çok bilimsel kitap da mevcut. Tarih sever biri olarak onlardan da edinmeyi düşünüyorum. Osmanlı Saray Mücevheri - Mücevher Üzerinden Tarihi Okumak bunlardan ilki olacak sanırım.
 
 
 

2 yorum:

  1. ismini daha önce duymamıştım:(
    okunacaklar arasına ekledim.
    Çok teşekkürler paylaştığınız için.

    YanıtlaSil
  2. canım hosgeldınnnnn ve bırdaha cok uzatma olur mu

    YanıtlaSil