14 Mayıs 2012 Pazartesi

Stalu Otel / Kaz DağlarıTürkiye'nin Oksijen Cumhuriyeti Kaz Dağlarının en güzel, en nezih, en yeşili bol oteli Stalu'daydık haftasonu.

Ormanın içinde, en tepeden tarihi Yeşilyurt köyünü görebildiğiniz bu sıcak mekan; minicik köprüsü, ahşap merdivenleri, çeşit çeşit çiçekleri, mis kokulu zeytin ağaçları içindeki havuzlu bahçesiyle, taş evler arasındaki yemyeşil çimenlerin üzerinde kuş sesinden başka bir ses duymadan hamağa uzanıp kitap okunulacak muhteşem bir oteldi.

Elbette bu imkanı değerlendirip kitabımın sayfalarına gömüldüm.
Bahçeden odaya döndüğümüzdeyse, ormanın güzelliği bitmedi,  penceremin altında uzananan sonsuz bir yeşillik, mis gibi çam kokusu, zeytin ağaçlarının hışırtısı ve cırcır böceklerinin sesleri eşliğinde, koltuğu çekip kitabımı okumaya devam ettim... Ceylin elverdiğince tabi...Sessiz bir ağaç altına çekilip, huzur içinde kitabını okuyup mis gibi kahvesini yudumlamak isteyenler... Haydi Stalu'ya...5 yorum:

 1. Bebişsiz mi gittiniz ? en son hamileliğimden hemen önce gitmiştim kazdağlarına Yeşilyurt köyünce erguvanlı evde kalmıştık off çok güzeldiii

  YanıtlaSil
 2. Hayır, bebişimizle gittik. Henüz bebeğimizi bırakıp da bir yere gidebilmiş değiliz. Ama gittiğimiz Stalu otel öyle güzel ve çocukla gidilmesi ugyun bir yer ki, hiç sıkıntımız olmadı.
  Ayrıca Kaz Dağları'nın muhteşem havasını çocuğumdan esirgeyip de, gidip kendim tatil yapamazdım.
  Bu benim, Annelik güdülerime aykırı :)

  Erguvanlı Ev'i bilmiyorum ama eminim muhteşemdir, Yeşilyurt köyünde derme çatma bir kulübede bile kalabilirim :)

  YanıtlaSil
 3. Ama neden bu kadar az fotoğraf :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Daha fazla fotoğraf için;
   http://bebekligezmeler.blogspot.com/2012/05/stalu-otel-kaz-daglari.html
   Adresine bekliyorum canım :)

   Sil
 4. Kitap bloguna, kitaplı fotoğraf.
  Detaylar için : www.ceylinolmez.com' a :)

  YanıtlaSil